Techniek Nederland wil milieubeweging en FNV terug aan de klimaattafel

Normal techniek nederland wil milieubeweging en fnv terug aan de klimaattafel
UNETO-VNI heet vanaf vandaag Techniek Nederland. De ondernemersvereniging voor technisch dienstverleners, installatiebedrijven en de technische detailhandel krijgt met de nieuwe naam meer herkenbaarheid en een duidelijker profiel. De technieksector is de komende jaren in veel opzichten onmisbaar, bijvoorbeeld voor de energietransitie. Bij de totstandkoming van het Klimaatakkoord zal Techniek Nederland daarom een centrale rol vervullen. Voorzitter Doekle Terpstra vult die rol vandaag al in met een oproep aan milieubeweging en FNV om terug te keren aan de klimaattafel.   Klimaatakkoord Techniek Nederland speelt in de onderhandelingen over en in de implementatie van het Klimaatakkoord een sleutelrol. Voorzitter Doekle Terpstra van Techniek Nederland: ‘We gaan gebouwen en woningen in ons land CO2-neutraal maken, een operatie waar we tot 2050 de tijd voor nemen. Dat is realistisch en haalbaar, maar dan moeten we nu wel in actie komen. De eerste mijlpaal is een CO2-reductie van 49%, de doelstelling voor 2030. Het is belangrijk dat de natuur- en milieuorganisaties én de FNV weer aan de klimaattafel komen. Als ook zij verantwoordelijkheid nemen en een actieve rol gaan spelen, zorgt dat voor meer draagvlak. Zo vergroten we de kans om de doelstellingen te realiseren.’ Snelle groei De technieksector behoort tot de snelst groeiende bedrijfstakken in ons land. De sector is nu al goed voor zo’n 150.000 arbeidsplaatsen en groeit binnen afzienbare tijd door naar 200.000 werknemers. Het productievolume zal toenemen van 21 miljard euro in 2019 tot 23 miljard euro in 2023. Terpstra: 'De hele sector ademt innovatie, dat geldt voor de grote ondernemingen, maar zeker ook voor de kleinere bedrijven. Onze leden zijn actief in de gebouwde omgeving, infra en industrie. De nieuwe naam maakt die veelzijdigheid meer dan ooit zichtbaar.' Ambitieus maar realistisch Terpstra: ‘Het is glashelder dat de energietransitie zonder techniek geen kans van slagen heeft. Techniek Nederland is ambitieus, maar ook realistisch. Het is niet zo dat we de cv-ketel en het gasleidingnetwerk al kunnen afschrijven. Integendeel; we hebben álle opties nodig om onze woningen en gebouwen te verduurzamen. Daar passen ook technieken in die nu nog volop in ontwikkeling zijn, zoals duurzaam gas en waterstofgas. Ons uitgangspunt is dat we burgers niet onnodig op kosten jagen én het bedrijfsleven concurrerend houden.’ Aanspreekpunt voor de hele technieksector De technieksector wordt steeds veelzijdiger en digitaler. De ruim 5.000 leden van Techniek Nederland installeren technische systemen, maar houden zich ook bezig met digitale ontwerpen van gebouwen en infrastructuur, data-analyses voor beheer en onderhoud, vastgoed-energiemanagement en de energievoorziening voor elektrisch vervoer. Terpstra: ‘De grenzen tussen branches vervagen. Naast installatiebedrijven zullen ook andere soorten ondernemingen interesse hebben voor het lidmaatschap van Techniek Nederland. Ze zijn van harte welkom; onze vereniging wordt er alleen maar krachtiger van.’ Officieel startschot Vanmiddag om 16 uur geeft vicevoorzitter Claudia Reiner op Rotterdam CS het officiële startsein voor de nieuwe naam van de vereniging. Met een druk op de knop onthult zij op een groot scherm het logo van Techniek Nederland. [signoff]
Dit artikel verscheen eerst op Nederland Actueel
Meer nieuws van KlimaatActueel.nl
Blijf op de hoogte
Meld je aan voor de nieuwsbrief